برگزیدگان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 3 دی 1399      تعداد بازدید: 209     زبان : فارسی     چاپ     دسته بندی : عمومی     
تاریخ درج خبر : 3/10/1399
منبع : هنر آنلاین

آئین پایانی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر "مقاومت" با معرفی برگزدیگان بخش‌های مختلف و تجلیل از ۲ چهره تئاتری به پایان رسید.

سرویس تئاتر هنرآنلاین: آئین پایانی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت امشب دوم دی ماه با حضور برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این جشنواره  با اجرای محمد سلوکی در تالار وحدت برپا شد و برگزیدگان به شرح زیر اعلام شدند:

 

بخش صحنه‌ای:

 

پوستر و بروشور:

 

برگزیده:  یلدا منتظری "به صرف چای و گلوله"

 

گریم:

 

تقدیر: سمیه فراهانی و سونیا ایرانی‌نژاد

 

برگزیده:  ماریا حاجیها

 

طراحی نور:

 

تقدیر: پاشا بدرود و رضا خضرایی

 

برگزیده: محمد فروزان

 

موسیقی:

 

 برگزیده سوم: طاها علیخانی، علی بدوی و عبدی یوسفی

 

برگزیده دوم: احمد صمیمی

 

برگزیده اول: محمد نادری

 

طراحی لباس:

 

تقدیر: به صورت مشترک پگاه ترکی و زهره غلامی

 

 برگزیده: شفق کاظمی و محمدعلی اکباتانی

 

طراحی صحنه:

 

رتبه سوم: علی حیدری

 

رتبه دوم: رضا بهرامی

 

رتبه اول: احسان جانمی

 

بازیگری زن:

 

تقدیر:  دادنوش مقدم

 

رتبه سوم:  طیبه نیک آزاد

 

رتبه دوم: پریسا مقتدی

 

رتبه اول: مهناز رودساز

 

بازیگری مرد:

 

 تقدیر: ضمن تقدیر از از گروه بازیگران نمایش "تن‌ها" هیئت داوران در این بخش محسن پوشایی و میثم جعفری کوچکی تقدیر کرد

 

رتبه سوم: اکبر صادقی

 

رتبه دوم: تینو صالحی

 

رتبه اول: علی فرحناک 

 

کارگردانی:

 

رتبه سوم: رضا بهرامی و احسان جانمی

 

رتبه دوم: مرتضی شاه‌کرم و محمد رضا شاه‌ مردی

 

رتبه اول: علیرضا معروفی

 

نمایشنامه نویسی:

 

 تقدیر: مرتضی شاه‌کرم

 

رتبه سوم: مریم منصوری،

 

رتبه دوم: لیلی عاج

 

رتبه اول: محمدرضا شاه مردی

 

 

 

برگزیدگان جشنواره "راویان حماسه"

 

بخش روایتگری

 

برگزیده: الناز عزیزی برای روایت "چشم‌های منتظر" از اردبیل

 

تقدیر: نگین خامسی برای روایت "نامه‌ای برای علی"

 

بازیگر زن:

 

برگزیده: به صورت مشترک به نازنین مهیمنی برای نمایش "سمفونی پلاک" از تهران و مینا شجاع برای نمایش "ضیافت مرغان مهاجر" از تهران

 

تقدیر: معصومه نورزاد

 

بازیگر مرد

 

برگزیده: به صورت مشترک به بهرام سروری نژاد برای نمایش "سمفونی پلاک" از تهران و مجتبی طباطبایی برای نمایش "ضیافت مرغات مهاجر" از تهران

 

تقدیر: حسن مجیدی برای نمایش "مهره گمشده" از چهارمحال و بختیاری

 

نویسنده:

 

برگزیده: باقر سروش برای نمایشنامه "ضیافت مرغان مهاجر" از تهران

 

کارگردان:

 

تقدیر: شیرین سپهراد برای نمایش "ضیافت مرغان مهاجر" تهران

 

برگزیده: پیمان قریب‌پناه برای نمایش "سمفونی پلاک" تهران

 

تهیه کننده:

 

برگزیده: فیروزه بنی طالبی برای نمایش "گرمازده" از چهارمحال و بختیاری

 

افکتور:

 

برگزیده: محمدرضا قبادی‌فر برای نمایش "فیش آباد" از تهران

 

صدابردار:

 

برگزیده: رضا محتشمی برای نمایش "باد که می‌نویسد"

 

نمایش منتخب:

 

تقدیر: "باد که می‌نویسد" به کارگردانی داریوش شهبازی

 

برگزیده: "ضیافت مرغان مهاجر" به کارگردانی شیرین سپهراد

 

بخش نمایشنامه‌نویسی:

 

تقدیر:امیرقاسم ستوده برای "بلشویک"

 

رتبه سوم: محمدرضا آریان فر برای "شهریور آخرین ماه تقویم است"

 

رتبه دوم: غلامحسین دولت آبادی برای "راه پیموده نشده"

 

رتبه اول: روزبه حسینی برای "برگرد رفیق"

 

برگزیدگان بخش دانشجویی

 

پوستر و بروشور

 

تقدیر: محمد لهراسبی برای "ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند"

 

برگزیده: حامد کاظمی برای "خاطرات خانه‌ای که نیست"

 

طراحی لباس:

 

تقدیر: فائزه نجفی برای "ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند"

 

برگزیده: ویدا موسوی برای "بهشت حکیم الله"

 

طراحی گریم:

 

تقدیر: عاطفه رضایی برای "غزل واژه قصد"

 

برگزیده: سعید موذنی برای "بهشت حکیم الله"

 

طراحی نور:

 

تقدیر: علی کوزه‌گر برای "فریاد خاموش"

 

برگزیده: ویدا موسوی برای "بهشت حکیم الله"

 

موسیقی:

 

تقدیر: محمد نادری و سیدمحمد صدق سجادی برای "خرمشهر ۱۱"

 

برگزیده: امیرحسین انصافی برای "فریاد خاموش"

 

بازیگری زن:

 

تقدیر: ندا عزیزی پیرمحمدی برای "پارک شیرین"

 

رتبه سوم: به صورت مشترک به میترا بابایی برای "خنکای ختم خاطره" و سارینا رزاق مرندی برای "ترقب"

 

رتبه دوم: مهناز میرزایی برای "ترقب"

 

رتبه اول: ویدا موسوی برای "بهشت حکیم الله"

 

بازیگری مرد:

 

تقدیر: پوریا ریحانی برای "خرمشهر ۱۱"

 

رتبه سوم: پیمان محسنی برای "فریاد خاموش"

 

رتبه دوم: سعید صادقی برای "خنکای ختم خاطره" و محسن سالاری برای "فریاد خاموش"

 

رتبه اول: محمدهادی عطایی برای "فریاد خاموش"

 

کارگردانی:

 

رتبه سوم: محمدهادی عطایی برای "فریاد خاموش"

 

رتبه دوم: پریسا دوستی برای "ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند"

 

رتبه اول: ویدا موسوی برای "بهشت حکیم الله"

 

نمایشنامه نویسی:

 

رتبه سوم: کامران شهلایی برای "خاطرات خانه‌ای که نیست"

 

رتبه دوم: پریا دوستی برای "ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند"

 

رتبه اول: خسرو امیری برای نگارش "بهشت حکیم الله"

 

نمایش‌های برگزیده این بخش برای معرفی به جشنواره تئاتر فجر "بهشت حکیم الله"، معرفی برای حضور در جشنواره تئاتر دانشگاهی "ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند" و معرفی برای اجرای عمومی "فریاد خاموش" و "بهشت حکیم الله" بودند.

 

در انتهای این بخش از زنده یاد میلاد حاجی زاده قدردانی شد.

 

در ادامه از کورش زارعی و نصرالله قادری به‌عنوان دو هنرمند فعال در حوزه تئاتر مقاومت قدردانی و تجلیل شد.

 

جایزه ویژه سردار سلیمانی جشنواره نیز به لیلی عاج برای نمایش "کجایی ابراهیم؟" رسید.

 

برگزیدگان بخش خیابانی

 

طراحی لباس:

 

تقدیر: بابک کیانی برای نمایش "بازمانده" از استان اصفهان

 

برگزیده: سعید بادینی برای نمایش "اپیدمی"

 

موسیقی:

 

تقدیر: امیرحسین و امیرمحمد انصافی گروه موسیقی "همه نقاشی های من"

 

برگزیده: علی خاتمی برای نمایش "ژنرال خورشید"

 

طراحی صحنه و فضا:

 

تقدیر: هادی کیانی برای نمایش "بازمانده"

 

برگزیده: آرزو علیپور و علی امینی برای نمایش "دوران عاشقی"

 

بازیگری زن:

 

تقدیر: مرجان کرمی برای نمایش "لطفا از کن فیلم بگیرید"

 

رتبه سوم: به صورت مشترک به نجمه محرابی خوزانی برای نمایش "زندگی با طعم باروت" و نرگس خاک کار برای نمایش "سال ها پس از آن واقعه"

 

رتبه دوم: به صورت مشترک به آرزو جعفری برای نمایش "پوست های حساس" و دلارام ترکی برای "نمایش ۶۵۹۵"

 

رتبه اول: سیمین بهفر برای نمایش "شوسه" از تهران

 

بازیگری مرد:

 

تقدیر: به صورت مشترک پویا امامی برای نمایش "زندگی با طعم باروت" از اصفهان و مصطفی کولیوندی برای نمایش "من بیست شماره آخر را نشمردم"

 

رتبه سوم: به صورت مشترک مهدی داودی برای نمایش "چه کسی پاسخگو است" و مالک آبسالان برای نمایش "ژنرال خورشید" از ایلام

 

رتبه دوم: احمد جعفری برای نمایش "شوسه" از تهران و سامان شکیبا برای نمایش "حباب زیر آب" از اصفهان

 

رتبه اول: ایمان نظیفی برای نمایش "۶۵۹۹" از اصفهان

 

کارگردانی:

 

تقدیر: سعید بادینی برای نمایش "اپیدمی"  از زاهدان

 

رتبه سوم: هادی کیانی برای نمایش "بازمانده" از اصفهان

 

رتبه دوم: امیر امینی برای نمایش "دوران عاشقی" از لاهیجان

 

رتبه اول: مسعود براهینی برای "نمایش ۶۵۹۹" از اصفهان

 

طرح و ایده:

 

رتبه سوم: هادی کیانی برای نمایش "بازمانده" از خمینی شهر

 

رتبه دوم: مهدی حبیبی برای نمایش "سال ها پس از آن واقعا" از ملایر

 

رتبه اول: مسعود براهیمی برای نمایش "۶۵۹۵" از اصفهان

 

جوایز ویژه جشنواره:

 

 برای یک عمر فعالیت هنری خیابانی به مرتضی وکیلیان رسید.

 

برای کار گروهی به نمایش "اپیدمی" از زاهدان به کارگردانی سعید بادینی رسید.

 

جایزه ویژه بخش خردسال نیز به هوراد حبیبی برای نقالی "سال ها پیش از آن واقعه" تعلق گرفت.

 

همچنین سه نمایش "۶۵۹۹"، "بازمانده" و "اپیدمی" نیز برای اجرا به جشنواره تئاتر فجر فجر معرفی شدند.

 

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، محمدیاشار نادری مدیرعامل بنیاد روایت فتح، حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاترفجر، شهرام زرگر، شهرام کرمی، حمیدرضا نعیمی، نصرالله قادری، ناصر آویژه، ایوب آقاخانی،  حجت الاسلام بهداروند، علیرضا اوسیوند، میرطاهری مظلومی از جمله هنرمندان و مدیرانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.